Magyarország 2011. január 1-től tölti be a soros elnöki tisztséget az Európai Unió Tanácsában. Az elnökségi trió harmadik tagjaként, Spanyolország és Belgium után Budapest kapta azt a feladatot, hogy olyan kérdéseket tűzzön napirendre, amelyek Magyarország és az Unió számára is egyaránt kiemelkedően fontosak, mint például az Uniós költségvetése, a foglalkoztatás növelése vagy az EU bővítése. A tanácsi munkacsoporti és magasabb szintű ülések napirendjének meghatározását, összehívását, levezetését, illetve az ezekhez kapcsolódó rendezvények megszervezését az elnökséget ellátó tagállam bonyolítja. Mindebben egy jelentősen megnövekedett apparátus és állami költségvetési, illetve uniós közpénzek állnak az adminisztráció rendelkezésére.
A K-Monitor számára fontos az elnökség sikeressége, és ezzel együtt az adóforintjainkból elköltött összegek nyomon követése és átláthatóvá tétele. Ezért honlapunkon összegyűjtjük az elnökséggel kapcsolatos kiadások fő tételeit, és bemutatjuk azokat a szerződéseket, amelyeket a lebonyolító szervek kötnek beszállítóikkal, partnereikkel.Az, hogy 2011. január 1-től fél éven át Magyarország a soros elnöke az Európai Unió Tanácsának, a 2007-2011-es periódusban mintegy 23,78 milliárd forint kiadást jelent az ország számára. Az idei költségvetési törvény 15,5 milliárd forintot irányoz elő ezeknek a feladatoknak a megvalósítására. A 215 elnökségi nem miniszteri rendezvény közül 122-t az Unió központi büdzséjéből finanszíroznak, 93 társfinanszírozott, 14-et hazai költségvetésből fedez a kormány, amelyek egy jelentős részét Brüsszelben bonyolítanak le, míg a 27 miniszteri rendezvény kiadását az egyes minisztériumok viselik. Egy 2010-es év végi kormányhatározat a Hungarofest Nemzeti Rendezvényszervező Nonprofit Kft-re bízta az elnökségi feladatok lakossági kulturális rendezvényeinek megszervezését, illetve az azokhoz kapcsolódó tájékoztatást. Mind a Hungarofesttől, mind pedig a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) Web-információs és Közérdekű Adatkezelő Osztályától kértük a minisztérium és a Hungarofest között létrejött szerződések nyilvánosságra hozatalát.Adatigénylésünkre egyelőre azt a választ kaptuk, hogy a KIM eddig egyetlen közhasznúsági szerződést kötött a céggel az EU-elnökség december 31-i nyitó rendezvényére. Az abban foglaltak szerint az ellentételezés összege bruttó 62.946.650 forint, a szerződést megtekinthetjük a hivatalban. Annak érdekében, hogy mindenki számára hozzáférhetővé tegyük az adatokat, a K-Monitor kérte a minisztériumot és a Hungarofestet, hogy a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló törvény alapján küldjék el az igényelt dokumentumokat.
A K-Monitor számára fontos az elnökség sikeres kimenetele és ezzel együtt az adóforintjainkból elköltött összegek nyomon követése és átláthatóvá tétele. Ezért honlapunkon összegyűjtjük az elnökséggel kapcsolatos kiadások fő tételeit és bemutatjuk azokat a szerződéseket, amelyeket a lebonyolító szervek kötnek beszállítóikkal, partnereikkel.
Ez a 2007-2011-es periódusban mintegy 23,78 milliárd forint kiadást jelent az ország számára. Az idei költségvetési törvény 15,5 milliárd forintot irányoz elő ezeknek a feladatoknak a megvalósítására. A félév során 16 miniszteri szintű találkozóra kerül sor. A 215 nem miniszteri rendezvény közül 122 forrását kizárólag a központi költségvetés biztosítja, 93-ra társfinanszírozás keretében kerül sor. Ezen felül 14 külföldön lebonyolított rendezvény költségeit fedezi a költségvetés elnökségre elkülönített előirányzata, 27 rendezvényt pedig a tárcák saját hatáskörben és költségvetéssel oldanak meg.
Egy 2010-es év végi kormányhatározat a Hungarofest Nemzeti Rendezvényszervező Nonprofit Kft-re bízta az elnökségi feladatok lakossági kulturális rendezvényeinek megszervezését, illetve az azokhoz kapcsolódó tájékoztatást.
Mind a Hungarofesttől, mind pedig a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) Web-információs és Közérdekű Adatkezelő Osztályától kértük a minisztérium és a Hungarofest között létrejött szerződések nyilvánosságra hozatalát. Adatigénylésünkre egyelőre azt a választ kaptuk, hogy a KIM eddig egyetlen közhasznúsági szerződést kötött a céggel az EU-elnökség december 31-i nyitó rendezvényére. Az abban foglaltak szerint az ellentételezés összege bruttó 62.946.650 forint, a szerződést megtekinthetjük a hivatalban. Annak érdekében, hogy mindenki számára hozzáférhetők legyenek ezek az adatok, a K-Monitor kérte a minisztériumot és a Hungarofestet, hogy a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló törvény alapján küldjék el az igényelt dokumentumokat. Ha megérkeznek az anyagok, honlapunkon azonnal közzé tesszük őket.
A szerződéseket az alábbi mappába gyűjtjük: http://kmonitor.hu/adatbazis/cimkek/eu-elnokseg
Címkék: átláthatóság eu elnökség k monitor
1 komment
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
2016.12.29. 02:18:45
Sok idióta fordult elő ezen a konferencián, (pártkongresszuson) sok nagyképű, önelégült idióta — falra tudok mászni ettől a fajtától! A közönséges idiótákkal nincs semmi baj, mert szót lehet velük érteni és jobb belátásra lehet őket téríteni. De az önelégült idióták — azok az idióták, akik leplezni igyekeznek valódi mivoltukat, mindenféle hókuszpókusszal sikerül is elhitetniük, hogy ők az emberiség díszpéldányai— őket egyszerűen KÉPTELEN VAGYOK ELVISELNI! A közönséges idióta nem csaló, a közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!
A politikában az emberek mindig az ámítás és az önámítás együgyű áldozatai voltak és azok is maradnak, amíg meg nem tanulják, hogy bármely erkölcsi, vallási, politikai, szociális frázis, nyilatkozat, ígéret mögött fel kell fedniük egyik vagy másik osztály érdekeit A réginek a védelmezői mindig rá fogják szedni a reformok és javítgatások híveit, amíg ezek meg nem értik, hogy minden régi intézmény, bármily használhatatlan és rohadt is, egyik vagy másik uralkodó osztály erejére támaszkodik. Lenin: Mi a teendő.
„A tömegek szegénysége és műveletlensége újból egy hatalmas furkósbottal ellátott fegyveres vezér fenyegető alakjában materializálódik. A valaha eltávolított és megszégyenített bürokrácia a társadalom szolgálójából annak urává lett. Ez társadalmilag és erkölcsileg olyan messze távolodott a tömegektől, hogy többé tettei és jövedelme fölött semmiféle ellenőrzést nem engedhet meg.”
(Lev Davidovics Trockij)